Vulkania Kripto Ligi Geliyor!

Vulkania.io dashbord tamamen çalışır durumda ve uygulanan stres testlerinden geçti. Şimdi Vulkania’nın dönüşümüne dair vizyonunu paylaşmanın ve mevcut başarımıza yol açan tüm etkenleri birleştirmenin zamanı geldi!

Uzun vadeli stratejimizin bir parçası olarak Vulkania uygulamamıza yepyeni bir konsept ekleyecek; Vulkania Crypto League.

Peki nedir bu Vulkania Kripto Ligi?

Vulkania Crypto League, fantezi menajerlik stilinde bir oyun. Oyuncunun başarısı ise seçtiği tokenlardan oluşturduğu takımın gösterdiği performansa göre belirleniyor ve tüm oyuncuların performans sıralaması bu başarıya göre oluşturuluyor. Oyuncular, Vulkania’da listelenmiş tokenlar arasından seçimlerini yaparak, takımlarını kurduktan sonra benzersiz güçlendirmelerin kullanımı yoluyla, liderlik panosuna tırmanmak ve VLK token yanı sıra sponsor olarak katılan listelenen ortaklarımızın tokenlarını kazanmak için nasıl daha yüksek puanlar elde edeceklerine dair stratejilerini belirleyecekler.

Vulkania.io’nun mevcut ekranlarını analiz ve takip ihtiyaçları için kullanan ziyaretçilerimizin dikkatlerini oyunlaştırma öğeleri ile dağıtmadan ve Vulkania.io’nun sadeleştirilmiş veri analiz ekranlarını karmaşık hale getirmeden kullanılmasını istiyoruz. Bu nedenle Vulkania Crypto League mevcut uygulamamızın içine kurulacak ancak site içinde kendine ait bir bölümde yer alacak. Oyun, keşfetmeye karar vermeleri durumunda tüm kullanıcılar tarafından erişilebilecek.

Oyun Mekaniği

Temeller

Alfa sürümü şu anda geliştirme aşamasındadır ve bu makalede listelenen tüm mekanikler değişebilir. Bununla birlikte, bugün sizinle paylaştığımız ayrıntıların (gelecek diğer birçok makalenin yanı sıra) oyun çıktığında neler bekleyebileceğinizi yansıttığından eminiz.

Vulkania’da listelenen 5 proje birleştirilerek bir takım oluşturulur. Oyuncular 5 projeden 4 tanesini rastgele alırlar, 5. projeyi ise kendileri belirlerler. Oyuncular, takımlarındaki her bir projenin performansına bağlı olarak 3 kritere göre puan kazanır veya kaybeder:

  1. Fiyattaki yüzde değişim.
  2. Toplam işlem sayısındaki yüzde değişim.
  3. vulkania.io kontrol paneli ziyaretlerindeki yüzde değişimi.

Pano ziyaretlerindeki yüzde değişimi, bireysel oyuncuların puanlarını etkilemesinin en iyi yoludur. Puanınızı artırmanız mı gerekiyor? Puanınızı artırmak için projenizin Vulkania.io panolarından birine bağlantı veren bir tweet veya Telegram yorumu paylaşın!

Her bir projenin performansı oluşturduğunuz takıma bir puan sağlamak için hesaplanır. Bu puan, gerçek zamanlı olarak küresel bir lider panosunda yayınlanır. Turun sonunda küresel lider tablosundaki konumunuz ne kadar yüksek olursa, cüzdanınıza yatırılan VLK ödülünüz o kadar büyük olur.

Performans Arttırıcılar

Puanlarına ek oyuncu etkisi sağlamak için her oyuncu, projelerden birine bonus uygulayan benzersiz kartlar olan “performans arttırıcılar” alacak. Örneğin, pano trafiğine %50 bonus veya fiyat değişikliğine %25 bonus gibi. Oyunculara her gün yeni “performans arttırıcı” sağlanır ve uygulandığında her “performans arttırıcı” 24 saat boyunca geçerlidir. Kullanılmayan arttırıcılar bir sonraki güne devretmez, bu nedenle takımınızı aktif olarak yönetmek, liderlik tablosunun en üstüne çıkma olasılığını artırır.

Oyuncuların, rastgele seçilen 4 projeden birini, kendi seçeceği biriyle değiştirmesine izin vermek gibi farklı tipte özel performans arttırıcılar da oyun içinde kullanılabilecek.

Bu performans arttırıcılar, bir oyuncunun puanını en üst düzeye çıkarmak için öncelikli strateji aracı olarak kullanılır. Oyunun ilk fazında tüm oyuncular için birçok faydalı güçlendirme olacaktır. Deneyimi taze tutmak ve stratejik oyunu dengelemek için zaman içinde daha da sağlam bir performans arttırıcı listesi geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Oyun Sezonları ve Rauntları

Uygulama kullanıcıların yıl boyunca katılacağı turlar ve sezonlardan oluşacak. Örneğin, bir “tur” 10 gün sürecek, ardından 4 günlük bir ara verilecek ve ardından 10 günlük bir tur daha başlayacak. Bu örnekte bir “sezon” toplamda 6 tur olacaktır.

Turun sonunda, o turun skor tablosu arşivlenecektir ve istendiği zaman görüntülenebilir olarak yayınlanır. Bir sonraki turun skor tablosu sıfırdan başlayacak. Bu şekilde, herkes eşit bir oyun alanında yeni bir tura başlar ve “balinalar” kendilerini kalıcı olarak en üst liderlik pozisyonunda kilitleyemezler.

Skor tablolarındaki performans yoluyla VLK kazanmanın yanı sıra bedelsiz dağıtımlar, piyangolar ve diğer VLK ödül promosyonları da aktif olacaktır. Bu, takımlarının raunttaki performansından bağımsız olarak tüm oyuncuların her zaman bir şeyler kazanma şansına sahip olmasını sağlar.

Oyuncu Seviyeleri

Oynamak için tüm oyuncuların cüzdanlarını bağlamaları gerekir. Cüzdanınızı bağlamak için herhangi bir işlemi onaylamanız veya gerçekleştirmeniz gerekmez. Kontrol etmediğiniz bir adrese VLK yatırmanıza gerek yoktur. Cüzdan bağlantısı, tıpkı adresinizi bscscan.com gibi bir gezgine girdiğinizde olduğu gibi, VLK token bakiyenizi korumalı ve güvenli bir şekilde görüntüleyebilecektir.

Ayrıca, oynamak için herhangi bir VLK ödemeniz gerekmez. Aslında, oynamak için herhangi bir VLK’ya sahip olmanız gerekmez. Bununla birlikte, bağlı cüzdanda değişen miktarlarda VLK tokena sahip olmak, oyunculara benzersiz ve güçlü faydalar sağlar.

Cüzdanlarında VLK’ya sahip olan oyunculara avantaj sağlayan 3 seviye vardır:

  • Bronz — 500 VLK
  • Gümüş — 1,500 VLK
  • Altın — 2,500 VLK

Her seviyenin özellikleri hala kesinleşme aşamasındadır, ancak daha yüksek seviyeler toplamda daha fazla performans arttırıcı ve daha fazla benzersiz performans arttırıcı alacaktır. Ayrıca, her seviye, liderlik tablosu ödemeleri için farklı bir ödül havuzunu paylaşacak. Ödül havuzu, daha yüksek seviyeler için daha büyük olacaktır.

Vulkania Kripto Ligi, Vulkania’nın İş Modeliyle Nasıl Uyuyor?

Vulkania’nın iş modeli iki ana konuda geliştiriliyor: Listelenen ortaklarımızla ilişkiler ve trafik.

Trafik konusu çok açık; Siteye her gün ne kadar çok ziyaretçimiz olursa, reklam alanımız ve tanıtım programlarımız ek pazarlama gösterimi arayan projeler için o kadar değerli hale gelir.

Trafiğimizde geçen aya göre %152+ artış sağlandı. Elbette bu gelişme Vulkania.io’da listelenen favori projeleri için güzel bir şekilde görüntülenebilen verileri takip eden güçlü topluluğumuz sayesinde gerçekleşti. İşte tam da bu yüzden pano ziyaretleri Vulkania Kripto Ligi’nde temel bir ölçüm olacak. Oyuncularımıza doğrudan Vulkania.io’ya trafik çekerken puanlarını etkilemek için doğrudan kontrol sağlayacak.

Listelenen tüm ortaklarımızla kurduğumuz ilişkiler, iş modelimizin merkezinde yer almaktadır. Projeleri rastgele listelemiyoruz. Karşılıklı yarar sağlayan ortaklıklar oluşturmak için onlarla çalışma ilişkileri geliştiriyoruz. Vulkania’da listeleme, artık yalnızca ortaklarımız için bir listeleme duyurusu fırsatı değil, devam eden, rekabetçi, sosyal odaklı bir rekabetin parçası olmak için bir fırsattır, bu da ilgili tüm projeler için daha fazla kitleye erişim anlamına gelir.

Projeler, VLK ödül havuzunu artırmak veya ödül havuzuna kendi tokenlerinı dahil etmek için turlara veya sezonlara doğrudan sponsor olabilecektir. Bu, reklam alanımızla bağlantılı olarak, ziyaret yarışmaları ve yakında ayrıntılı olarak açıklanacak olan “Vulkania Doğrulaması”, ortaklarımız için güçlü tanıtım araçlarının yanı sıra kullanıcılarımız için etkileşimli ve ödüllendirici etkinliklerdir.

Zaman Çizelgesi: 2022'nin 1. Çeyreği

Vulkania Crypto League’i bu çeyreğin sonundan önce gerçeğe dönüştürmek için hızlı ve verimli bir şekilde çalışıyoruz. Güncel kalmak için bizi takip edin.

--

--

Next-Gen Blockchain Dashboards

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store